5 tipů pro zdravější pleť

Admin Kloubovna | 9.11.2016

Vzhled naší pleti ovlivňují vnější vlivy, například sluneční záření nebo znečištění ovzduší, ale také to, jak se naše tělo cítí uvnitř. A co můžete pro hezčí pleť udělat vy?

pět tipů pro krásnější pleť

Stav naší pleti se odvíjí od řady faktorů. Zda máme vyrovnané hladiny hormonů, jsme dostatečně hydratovaní, odpočatí a správně jíme.. Z velké části tak sami můžeme ovlivnit, jak naše pleť bude vypadat.

1. Pijte hodně vody

Někdo tvrdí, že člověk má pít pouze, když trpí pocitem žízně, někdo zase, že i tři litry vody denně jsou málo. Faktem zůstává, že dostatečná hydratace těla se projeví jako první na pokožce a zejména na obličeji. Voda náš organismus pročišťuje, zbavuje ho škodlivých látek, které způsobují například akné. Máte suché rty, praskají vám a tvoří se na nich šupinky? I to je příznakem toho, že pijete málo vody. Neplatí samozřejmě, že voda je všelék. Pokud chcete mít pleť jako z alabastru, je třeba dodržovat pitný režim dlouhodobě. Voda se postará o distribuci živin a odplavení všech škodlivých látek.

2. Zdravě jezte

To, co se děje uvnitř těla, se navenek projevuje právě na vaší pleti, proto je vyvážená strava to nejdůležitější. Pokud chcete mít zářivou pleť, vyvarujte se všech extrémů – velkého množství slaného, sladkého, alkoholu a cigaret. Je důležité jíst tak, abyste dosáhli pravidelného vyprazdňování (alespoň jednou za den). Zácpa způsobuje, že v těle zůstávají látky, které měly být vyloučeny a které mohou působit toxicky a znečišťovat pleť.

3. Spěte

Zná to každý – probdělé noci se nejvíce poznají na očním okolí. Kruhy, „pytle“, otoky, to vše způsobuje fakt, že váš organismus neměl čas přes noc pořádně zregenerovat a zbavit se škodlivin. Abyste vypadali „čerstvě”, je třeba dopřát tělu minimálně sedm hodin odpočinku každou noc.

4. Pravidelně čistěte pleť

Tato rada se netýká jen žen, které si na obličej denně nanášejí vrstvy make-upu, ale i mužů. Pleť každého člověka je přes den vystavena nánosu toxických látek, prachu a špíny, a aby mohla zregenerovat a vypadat dobře, je třeba ji těchto nečistot pravidelně zbavovat. Ideálně denně, alespoň před spaním.

5. Pleť správně vyživujte

Tajemstvím vypnuté a zářivé pleti je kolagen. Jeho obsah se s věkem snižuje, můžeme ho ale pleti dodávat v krémech a tabletách. Tablety a výživa s kolagenními peptidy jsou účinnější, protože se do organismu vstřebávají lépe zevnitř než skrz kůži. Aby si pleť uchovala svou pevnost a pružnost, je třeba ji chránit také před nadměrným slunečním zářením. Avšak zdravé slunění je potřebné pro tvorbu vitaminu D, tak se sluníčku úzkostně nevyhýbejte.

5 tipů pro zdravější pleť

Štítky: , , ,

Nejčtenější články

Osteoartróza v číslech Osteoartróza v číslech

Artróza je onemocnění, které postihuje nejčastěji starší osoby, ale výjimkou nejsou ani dvacátníci. Co zapříčiňuje její vznik, koho nejčastěji postihuje a jak se dají její projevy zmírnit, se dozvíte v naší infografice.

Věda a výzkum

cesta kolagenních peptidů do vašich kloubů Cesta kolagenních peptidů do vašich kloubů

Když sníme kolagen, naše trávení si s ním tak úplně neumí poradit – většina nestráveného kolagenu putuje do střeva a nikoliv do chrupavek, kde bychom jej rádi viděli. Na druhou stranu, kolagenní peptidy jsou vlastně kolagen změněný tak, aby ho tělo dokázalo využít, tj. vstřebat a distribuovat do pojivových tkání.

Kolagenní peptidy