Všechno, co potřebujete vědět o vitaminech v zelenině

Redakce Kloubovna | 2.5.2017

Ať už zeleninu jíte z donucení, anebo její chuť milujete, tyhle informace se vám budou hodit. Dozvíte se, jaké vitaminy obsahují různé druhy zeleniny a kolik je jich třeba sníst. A taky to, jak se stalo, že má zelenina čím dál méně vitaminů a minerálů.

zelenina

Abychom byli zdraví, musíme jíst pestře a dbát na dostatek zeleniny. Ta je plná vitaminů a minerálů, a navíc je z většiny tvořena vodou, proto není třeba úzkostlivě hlídat snědené množství. I kdybyste pravidelně jedli kilo rajčat jako dezert, pořád je to kaloricky výhodnější než čokoládový dort. V naší infografice se dozvíte, co jednotlivé druhy zeleniny obsahují, jak konkrétně vašemu tělu prospívají a jak je možné, že je v zelenině méně prospěšných látek než dříve.

vitaminy v zelenině

Štítky: , ,

Nejčtenější články

péče o klouby v různém věku Jak se starat o klouby v různém věku

Klouby máme jenom jedny a měli bychom se k nim podle toho chovat. Každá věková skupina by ke kloubům měla přistupovat trošku jinak. Jak konkrétně, zjistíte v tomto článku.

Jak na problémy s klouby

Zacvičte si venku Zacvičte si venku

Aprílové počasí je sice zrádné, ale zase jsou dny čím dál delší – ideální čas na to, přesunout se z posilovny ven! Pokud tedy zrovna neprší. :) Připravili jsme pro vás obrazový návod, proč a jak si zacvičit na čerstvém vzduchu.

Jak na problémy s klouby